تغذیه و سرطان پستان: رژیم غذایی ماکروبیوتیکرژیم غذایی ماکروبیوتیک در بین بسیاری از خانم‌هایی که می خواهند هر کاری که می‌توانند انجام دهند تا خطر اولین ابتلای خود به سرطان پستان و یا خطر بازگشت سرطان پستان را کاهش دهند، بسیار محبوب است. سبزیجات و غلات کامل محور رژیم غذایی ماکروبیوتیک هستند. در این رژیم بیشتر غذاها بسیار کم فرآوری شده‌اند و خوردن لبنیات ، گوشت قرمز ، قهوه ، تخم مرغ و شکر توصیه نمی‌شود. ویتامین‌ها و مکمل‌ها نیز مورد تایید نیستند.

رژیم غذایی ماکروبیوتیک بخشی از یک فلسفه گسترده زندگی ماکروبیوتیک است که بر فعالیت بدنی تأکید می‌کند و از محدود کردن قرار گرفتن در معرض سموم دفع آفات و مواد شیمیایی و همچنین تابش الکترومغناطیسی حمایت می‌کند. رژیم‌های ماکروبیوتیک‌ همچنین روش‌های خاصی برای پخت غذا پیشنهاد می‌دهند و توصیه می‌کنند تنها از قابلمه‌ها و ظروفی استفاده شود که از چوب ، شیشه ، فولاد یا لعاب ساخته شده‌اند.


مقاله مرتبط: تغذیه و سرطان پستان : سیر


مطالعه زنانی که رژیم غذایی ماکروبیوتیکی را رعایت کرده‌اند نشان داد که در مقایسه با زنان دیگر میزان استروژن کمی پایین‌تری دارند ، که این ممکن است خطر سرطان سینه را که رشد آن به استروژن بستگی دارد، کاهش دهد. در حال حاضر ، هیچ مدرک علمی  مبنی بر اینکه رژیم غذایی ماکروبیوتیک خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می‌دهد، وجود ندارد. از آنجا که این رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و غلات سبوس دار است ، حاوی بسیاری از گیاهان فیتوشیمیایی است که ممکن است طیف وسیعی از مزایای سلامتی را برای شما فراهم کند. پیروی از یک رژیم غذایی ماکروبیوتیک دقیق که فاقد محصولات حیوانی است ، احتمالاً مقادیر کافی از پروتئین ، آهن ، کلسیم و سایر مواد معدنی مهم را به بدنتان نمی‌رساند ، خصوصاً اگر در حال شیمی درمانی یا سایر درمان‌های سرطان پستان هستید.


مقاله مرتبط: تغذیه و سرطان پستان: تخم کتان


تحقیقات بیشتری در مورد رژیم غذایی ماکروبیوتیک و نحوه تأثیر آن بر خطر سرطان پستان مورد نیاز است. اگر به رژیم ماکروبیوتیک علاقه دارید ، با پزشک خود و یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که  مواد مغذی کافی دریافت کنید و رژیمتان متعادل باشد. ممکن است بتوانید رژیم غذایی ماکروبیوتیک را برای برآورده کردن شرایط فردی خود تغییر دهید.